Carina’nın zengin koleksiyonlarını keşfedin.

Yazılar


  Follow Us:

  Carina

    /  Yazılar   /  Perdelik Kumaş Nasıl Olmalı?

  Perdelik Kumaş Nasıl Olmalı?

  Evlerimizin önemli eşyalarından biri olan perdeler, ihtiyaç olmasının yanı sıra dekorasyon olarak da kullanılmaktadır. Mutfak, salon, yatak odası ve evlerdeki tüm odaları süsleyen perdeler çoğunlukla tülden tasarlanıp üretilir. Perdelik kumaş modelleri burada önemli roldedir. İsterseniz klasik modellerden, isterseniz de tül kumaşlardan biraz daha spor model oluşturma imkanı da vardır. Bu perdelerin kullanışlı olması da avantajlarından bir tanesidir.

  Mutfak, salon, yatak odası ve evlerdeki tüm odaları süsleyen perdeler çoğunlukla tülden tasarlanıp üretilir. Perdelik kumaş modelleri burada önemli roldedir.

  Evlere şıklık katılmak istendiği zaman perdelik kumaş çok dikkatli seçilmelidir. Perde kullanılacak ortamı estetik açıdan zengin göstermek isteniyorsa kaliteli kumaşların seçilmesi ve perdelerin bu kumaşlarla tasarlanıp üretilmesi gerekmektedir. Bun ek olarak kumaşların mobilyalara uyum sağlaması da göz önünde bulundurulmalıdır. Tül perdeleri fon ya da kumaş perdeler ile kullanmayı düşünüyorsanız düz, deseni olmayan bir kumaş seçimi yapmanız gerekmektedir.

  Perdelik kumaş seçiminde önemli olan öncelikle fon perde kumaşıdır. Fon perde kumaşı seçildikten sonra kumaşın desenine uygun organze, ipek veya klasik desenli tül perdelerin seçilmesi daha iyi bir yol olacaktır. Bu noktada da perdelik kumaş desenleri hakkında iyi bir araştırma yapıp bilgi toplayıp sonrasında karar vermeniz yararınıza olacaktır. Desenlerin güzelliğine kapılıp perdelik kumaş fiyatları da unutulmamalıdır.

  Perdelerde bulunan çeşitli kumaş seçenekleri genelde ipek, tafta, ipek şönil, polyester, jakarlı, viskon, keten ve saten şeklindedir. Bu seçenekler tirajlı, katlamalı ya da balon mekanizma modelleriyle klasik ya da modern perde grupları için tercih edilebilecek malzemelerdir. Sigara içilen bir ortam için perdelik kumaş seçecekseniz, kumaşların kolay yıkanabilir olması lazımdır. Kolay yıkanmasıyla birlikte ütü istemeyen bir kumaş olması da dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Genel olarak en başta perdelik kumaş leke tutmayan ve ütü istemeyen türden olmalıdır.

  Güneşin soldurmasını istemediğiniz perdeleriniz için güneşlik kullanmanız da tavsiyeler arasındadır. Güneşlikler bazı perdeleri daha güzel göstermektedir. Genellikle desenli olan perdeler güneşlikler ile daha güzel gözükmektedir. Perdelik kumaş seçiminde çiçekli ve çizgili olanlar daha çok tercih edilmektedir.

  Perdelik kumaş arayan kişiler siteler arasından en iyisi olan carina.com.tr sitesinden kumaş çeşitlerine bakabilir ve evlerine estetik güzellik katabilir. Bu sitenin sizler için hazırladığı perde kumaşlarına kolayca bakıp, sitenin verdiği hizmetten faydalanabilirsiniz.