Carina’nın zengin koleksiyonlarını keşfedin.

Yazılar


  Follow Us:

  Carina

    /  Yazılar   /  Kumaşın Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

  Kumaşın Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

  Kumaş, evlerde bulunan mobilya ve aksesuarların dekorunda, perdelerde, sürekli giyilen kıyafetlerde ve hemen hemen her malzemenin üretiminde kullanılan önemli bir parçadır. Kıyafetin ve kumaşın kullanıldığı ürünün güzel ve şık olması için üründe kaliteli kumaş kullanılması çok önemlidir. Kaliteli kumaştan üretilen her malzeme ve aksesuar, uzun bir süre boyunca kullanılabilmektedir. Bunun aksine kalitesiz kumaştan üretilen ürünlerin rengi bir iki defa kullanıldıktan sonra solar ve yapısında bozulmalar meydana gelir. Bu durumun önüne geçmek için kaliteli kumaş tercih edilmeli ve bozulabilen ya da çabuk solan kumaş seçiminden kaçınılmalıdır. Aksi takdirde kumaşı kullanan, hayal kırıklığı yaşayabilir.

  Kıyafetin ve kumaşın kullanıldığı ürünün güzel ve şık olması için üründe kaliteli kumaş kullanılması çok önemlidir. Kaliteli kumaştan üretilen her malzeme ve aksesuar, uzun bir süre boyunca kullanılabilmektedir.

  Kaliteli Kumaşın Özellikleri

  Kaliteli kumaş özellikleri arasında en önemlisi sağlam olmasıdır. Kaliteli kumaşın sağlamlık testlerinin yapılmış olması gerekir. İkinci bir özellik olan ısı dayanaklılığı, kaliteli kumaş seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Bunların yanı sıra kumaşın suya dayanıklı olması ve  su geçirmemesi de aranan özelliklerdendir. Kesici ve delici  aletlere dayanıklı olması, kıyafetlerde kullanıldığında hava geçiren özelikte olması ve terleme yapmaması da kumaşın kaliteli olduğunu gösteren özelliklerdendir. Kaliteli kumaş, insan vücudunda herhangi bir alerji yapmaz. Bu nedenden dolayı, alerji testlerinden başarılı bir şekilde geçmiş olması gerekir. Kaliteli kumaş tercihi  için ürünün hangi maddeden yapıldığına dikkat edilmeli ve kullanım alanına göre kumaş tercih edilmelidir.

  Kaliteli Kumaşın Avantajları Nelerdir?

  Kaliteli kumaş, her yerde ve her alanda kendini belli eder. İnsanlar bir ürün aldıkları zaman ilk olarak kumaşının kalitesine bakarlar çünkü uzun yıllar boyunca kullanılıp kullanılamayacağı kumaşın kalitesinden anlaşılır. Pamuklu kumaşlar, kaliteli kumaş kategorisinde ilk sırada yer alan kumaşlardandır. Bu kumaşlar yıkandığında çekme ve renk solması yapmadığı için birçok kişi tercihini pamuklu kumaştan yana kullanır. Kalitesiz kumaşların ömrü çok kısadır ve genellikle çok tercih edilmezler. Aynı zamanda kalitesiz kumaş kullanılarak üretilen birçok üründe tüylenme sorunu yaşanır. Bu durumlarla karşılaşmamak için kumaş seçimine çok dikkat edilmeli ve seçilen tüm kumaşlar, kullanma talimatına uygun olarak yıkanmalıdır. Bu, kumaşın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Kaliteli kumaş seçimi için en doğru adres olan carina.com.tr sitesini ziyaret edebilir ve evinizde kaliteli dokunuşlar yaratabilirsiniz.