Carina’nın zengin koleksiyonlarını keşfedin.

Yazılar


  Follow Us:

  Carina

    /  Yazılar   /  Döşemelik Kumaşlar Hangileridir?

  Döşemelik Kumaşlar Hangileridir?

  Döşemelik kumaş ev dekorasyonunda çok kullanılan ve buna bağlı olarak daha çabuk yıpranan koltuk takımlarında tercih edilir. Köşe koltuk, oturma grubu ve berjer gibi koltuk takımlarının eskimesi ve yıpranması kaçınılmazdır. Bu kötü görünümün yok edilmesi için de döşemelik kumaş kullanılarak koltuk takımlarına daha yeni bir görünüm kazandırılır.

  Seçilen döşemelik kumaş görsel olarak güzel olmalı ve kullanışlı özelliklere sahip olmalıdır. Bu yüzden seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Mobilyaların sağlam şekilde uzun süre kullanılabilmesi için en yeni döşemelik kumaşlar bilinmelidir.

  Köşe koltuk, oturma grubu ve berjer gibi koltuk takımlarının eskimesi ve yıpranması kaçınılmazdır. Bu kötü görünümün yok edilmesi için de döşemelik kumaş kullanılarak koltuk takımlarına daha yeni bir görünüm kazandırılır.

  En Yeni Döşemelik Kumaşlar

  Koltuk modeline uygun olarak seçeceğiniz döşemelik kumaş çeşitlerinden ilki kadife kumaşlardır. En çok kullanılan kumaş çeşitlerinden biri olan kadife kumaşlar, özellikle klasik mobilya türlerinde tercih edilir ve birçok farklı rengi bulunduğundan her mobilyaya uyum sağlayabilir. Berjer gibi detaylarda hoş duran kadife kumaşlarda en çok kullanılan renkler ise lacivert, mor ve bordo gibi renklerdir. Klasik ve hoş bir görünümün yanında asil bir mobilya takımına sahip olmanın yolu kadife döşemelik kumaşlardan geçer.

  Modern bir görünüm elde etmek isteyenlerin bir numaralı tercihi ise şönil kumaş türüdür. Günlük kullanım için ideal olan en güzel döşemelik kumaşlar sabit koltuklarda kullanılır. Uzun süreli kullanılabilen yapısı her koltuk modeline uygundur. Polyester ve pamuklu olarak üretilirler ve düz şönil kumaşlar hav efekti sayesinde ortama tok bir görünüm kazandırır. İplik özelliklerinden dolayı da şönil döşemelik kumaş kolaylıkla temizlenebilir.

  Son Zamanların Modası Döşemelik Kumaşlar

  Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen döşemelik kumaş türleri keten ve sentetik kumaşlardır. Kullanışlı olmaları tercih sebebiyken modern ev dekorasyonuna da uygundurlar. Esnemeyen ve dayanıklı yapıları ile keten kumaşlar, pamuktan daha fazla sağlamdırlar ve toz çekmemeleri, güneş ışınlarını emmeleri, temizlenmelerinin kolay olması gibi sebeplerle birçok evde karşımıza çıkar.

  Asil ve şık kumaş türlerinden bir diğeri de şüphesiz deri kumaştır. Döşemelik kumaş özellikleri olan kolay temizlenebilir ve tüy toplamaz yapısıyla mobilyacılık alanında sıkça kullanılır. Ham deriden ziyade suni deri kullanılan döşeme piyasasında ince dokulu kumaşlar kaliteli ve şık bir görünüm sağlar. En güzel döşemelik kumaşları incelemek ve evinize eşsiz bir görünüm kazandırmak için carina.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.