Carina’nın zengin koleksiyonlarını keşfedin.

Yazılar


  Follow Us:

  Carina

    /  Yazılar   /  Döşemelik Kumaş Tercihi Nasıl Olmalıdır?

  Döşemelik Kumaş Tercihi Nasıl Olmalıdır?

  Koltuk, sandalye gibi eşyalarınız eskidiğinde onları yenilemek yerine döşemelik kumaş ile yeniden döşeyerek yeni gibi olmasını sağlayabilirsiniz. Döşemelik kumaşlar sizlerin büyük bir maddi yükün altından kurtulmanızı sağlayacaktır. Döşemelik kumaş seçerken evinizin tarzını da değiştirme imkanı elde edebileceksiniz. Birçok avantajı bulunan döşemelik kumaş çeşitlerinden herhangi birini seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Bu önemli sorunun cevabı için en doğru sitedesiniz. Sizlere en doğru bilgileri vermek için her zaman yanınızdayız.

  Döşemelik kumaşlar sizlerin büyük bir maddi yükün altından kurtulmanızı sağlayacaktır. Döşemelik kumaş seçerken evinizin tarzını da değiştirme imkanı elde edebileceksiniz.

  Döşemelik Kumaş Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Eşyalarınızın döşemelik kumaşını değiştirmek istediğinizde birtakım hususlara dikkat etmenizde fayda vardır. Öncelikle döşemelik kumaş alırken yaşam tarzınıza ve hayatınızdaki gereksinimlerinize dikkat ederek seçim yapmalısınız. Yaşam tarzınız sizin döşeme kumaş seçiminizdeki en önemli faktörünüzdür. Örneğin evcil hayvanınız var ise kadife kumaş seçmemeniz gerekir veya küçük çocuğu olan birinin lekeyi içinde hapseden bir döşemelik kumaş seçmemesi gerekir. Birinci önceliğiniz her zaman yaşam tarzınıza uygun olup olmaması olmalıdır.

  Sürekli kullanılan eşyalar için seçilecek kumaşların dayanıklı olması gerekir. Döşemelik kumaş seçimi yaparken ne kadar süre dayanacağına ve renginin ne zamana kadar solmayacağına dikkat etmelisiniz. Kumaşı uzun süre kullanmak istiyorsanız eğer sık dokunmuş olmasını ve yıkanabilir olmasını da göz önünde bulundurmalısınız.

  Aldığınız kumaş çeşidinin kullanacağınız odayla uyumlu olup olmamasına veya uzun yıllar boyunca döşemelik kumaşı sevip sevmeyeceğinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Bunlara dikkat ederek kadife, süet, deri, desenli, desensiz gibi birçok döşemelik kumaş çeşitleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

  Döşemelik kumaş çeşitlerinden en fazla tercih edilen kadife kumaşlardır. Şık bir görünüm isteyenler evlerinde kadife kumaşı seçebilir. Kadife döşemelik kumaş renk çeşitleri arasından istediğinizi seçerek de odanızı daha şık ve modern hale getirebilirsiniz. Bunun dışında kadifeden hoşlanmayan ancak onun gibi görünen bir döşemelik kumaş çeşidi isteyenler ise tay tüyü kumaşları tercih edebilirler. Çok dayanıklı ve esnemeyen kumaş tercih etmek isteyenler ise keten kumaşlardan seçebilirler. Oldukça kullanışlı ve temizlemesi kolay olan keten kumaşlar son zamanlarda çok popülerdir.

  Döşemelik kumaş tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise kumaşın kalitesidir. Kumaşınız kaliteli olmadığı sürece istediğiniz kumaş çeşidini alsanız bile sizin için kullanışlı olmayacaktır. Bu yüzden en kaliteli ve en güzel döşemelik kumaş çeşitleri için sitemiz carina.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz. En iyi değişimleri isteyen müşteriler her zaman iletişime geçebilir.