Carina’nın zengin koleksiyonlarını keşfedin.

Yazılar


  Follow Us:

  Carina İddalı koleksiyon Zamansız tasarımlar Car ina

  Zarafet

  01

  Zengin Tasarımlar

  02

  Konfor

  03

  Dayanıklılık

  04

  CARİNA'nın zengin renk seçenekleriyle her
  zevkin beğenisini kazanan en gösterişli koleksiyonlarını keşfedin.

  Kumaş Koleksiyonu

  Yeni Koleksiyon

  Halı Koleksiyonu

  Carina Nasıl Yaratıldı?

  Başlangıç

  1940

  1940 yılında İbrahim Yüncü tarafından kurulan YÜNCÜ TİCARET, iş hayatına başlamıştır.

  Kurumsal Kimliğin Oluşumu

  1960.

  1960 senesinde oğulları ALİ Yüncü ve Celal yüncü ile kurumsal kimliğin ilk adımlarını atmıştır.

  Gelişim

  1970.

  1970 senesinde çeşitli kumaş ve kadife üreticilerden bölge bayilikleri alan firma, deri koltuk malzemesi ve sünger gibi ürünlerle büyümesini hem perakende hem toptan ticaret alanında devam etmiştir. Aynı zamanda kumaş ticaretinin kalbi olan İstanbul iMÇ bloklarında mağaza ve ana merkez faaliyete başlamıştır.

  Büyüme

  1980.

  1980 yılına geldiğimizde TEKSA firmasından alınan tezgahlar ile üretim aşamasına geçilmiş, üretici firma SİTEKS TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. doğmuştur.

  Büyük Projeler

  1993.

  1993 senesinde İstanbul'un çeşitli yerlerinde üretim yapan firma tüm üretimini biraya toplamak amacı ile ÇERKEZKÖY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE 32.000 M2 alanda bulunan üretim tesisine taşınmıştır. Yurtdışı pazarlamasında kendisine CARİNA adı ile tanınan sağlam ve güçlü bir yer edinmiştir.

  Günümüzde Carina

  Günümüz.

  Bugüne kadar yaptığı ilave yatırımlar ile döşemelik ve perdelik ürün grubu yanında halı üretiminde CARİNARUGS markasını hayata geçirmiştir. Kurumsal ve toptan tüketicilerin en güvenilir kaliteden ödün vermeyen tedarikçisi olmuştur. Doğruluk, dürüstlük, kalite ve modaya yön veren yenilikçi anlayışıyla üretici ve toptan müşterileri ile beraber büyümeye devam etmektedir.

  • Koltuk, sandalye gibi eşyalarınız eskidiğinde onları yenilemek yerine döşemelik kumaş ile yeniden döşeyerek yeni gibi olmasını sağlayabilirsiniz. Döşemelik kumaşlar sizlerin büyük bir maddi yükün altından kurtulmanızı sağlayacaktır.

  • Döşemelik kumaş ev dekorasyonunda çok kullanılan ve buna bağlı olarak daha çabuk yıpranan koltuk takımlarında tercih edilir. Köşe koltuk, oturma grubu ve berjer gibi koltuk takımlarının eskimesi ve yıpranması kaçınılmazdır.

  • Günlük hayatta en çok kullanılan ürünlerden biri de evimizdeki koltuklarımızdır. Koltuğunuzu seçerken ilk başta rahat olup olmamasına dikkat edersiniz ancak kullanmaya başladıkça sadece rahatlığının değil kumaşının da önemli olduğunu anlarsınız.

  Hikayemiz

  Carina, 40 seneyi asan kumaş üretim tecrübesiyle modern teknoloji ile donatılmış tesislerde dünya standartlarında üretim yapan bir kuruluştur.